recenzja książki

Biblioteka biznesu. Recenzja książki: Odkryj się, Patrick Lencioni

Mało sprzedażowy tytuł, bardzo cenna książka. Książka dla każdego, kto sprzedaje lub utrzymuje jakiekolwiek relacje z klientem wewnętrznym lub zewnętrznym, czyli praktycznie Recenzja książki: Odkryj się, Patrick Lencionidla każdego, kto pracuje w biznesie.

Dzięki tej książce:

  • rozprawisz się z lękiem przed oceną Ciebie i Twoich efektów przez innych
  • poznasz najnowszy model sprzedaży usług i doradztwa biznesowego
  • będziesz budować długotrwałe i głębokie relacje z ludźmi biznesu

Sam się zadziwiam pisząc te słowa - jestem bardzo krytyczny wobec książek. Może dlatego, że to, co opisuje Lencioni, powoli odkrywałem w swoich doświadczeniach. Może dlatego, że książkę czyta się jednym tchem, tak ciekawie jest napisana. Może dlatego, że nie zawiera bełkotu, lania wody i płycizny merytorycznej...

... [czytaj dalej]

Biblioteka biznesu. Recenzja książki: Zjedz tę żabę, Brian Tracy

Brian Tracy, Zjedz tę żabę. Recenzja książki

Książkę polecam osobom, które mają mnóstwo energii do tego by zmienić coś w swoim życiu lub osiągnąć coś, tylko nie bardzo wiedzą jak zabrać się "do rzeczy" i nie wychodzi im to. Innymi słowy - mają bardzo silną motywację, nie mają wiedzy na temat efektywnego działania. Piszę "bardzo silną" - ponieważ jest tu wiele narzędzi, które po prostu trzeba zacząć stosować, a do tego trzeba motywacji bardzo silnej, bo efekty natychmiast nie koniecznie muszą się pojawić.

Dlaczego strategie efektywności proponowane w książkach nie działają? Ponieważ ich autorzy zakładają, że wystarczy je zastosować, by odnieść sukces. Zapominają, że by stosować strategie trzeba mieć do tego motywację. Moje wrażenie jest takie, że autor ma nikłą wiedzę na temat procesów motywacyjnych, jeśli motywację czytelnikowi wykłada w następujący sposób: "Im większy potencjalnie korzystny wpływ wywrze dany czyn lub zachowanie na nasze życie, tym silniejsza powinna być motywacja, aby bezzwłocznie zabrać się do działania, gdy tylko sobie to uświadomimy."

... [czytaj dalej]

Biblioteka biznesu. Recenzja książki: Terapia prowokatywna, Frank Farelly

terapia prowokatywna Frank Farelly

Tę książkę czyta się jednym tchem. W większości składa się ona z przykładów klinicznych stosowanej przez Farellego techniki - przykładów przeważnie bardzo zabawnych, bo sama terapia prowokatywna bazuje w dużym stopniu na poczuciu humoru.

Psychoterapia pacjentów psychiatrycznych, która dotąd kojarzyła mi się z ciężką i niewdzięczną pracą, nasiąkaniem przez terapeutę problemami i smutkiem pacjenta, nabrała zupełnie nowych kolorów: towarzyszy jej śmiech, paradoks, nieschematyczność i co najważniejsze - efektywność.

 
... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010
Kontakt                            Regulamin i Polityka Prywatności
Design: LUK | Powered by YASNE