motywowanie

Test: style kierowania. Sprawdź jakim jesteś liderem zespołu!

Pytań:10
Ilość dozwolonych prób:Bez ograniczeń
Dostępne:Bez ograniczenia
Nawigacja wstecz:Możliwa

Style kierowania lidera zespołuStyle kierowania to sposoby, w jakie lider zespołu odnosi się do swoich pracowników; to także styl bycia danego menadżera.

Style kierownia mają na celu skłonienie członków zespołu do wykonania konkretnych zadań lub wzbudzenia w nich pożądanych zachowań.


To, jakim jesteś przywódcą zależy od cech Twojego charakteru i przekonań. Także czynniki zewnętrzne, takie jak struktura zespołu pracowniczego czy sami członkowie tego zespołu mają wpływ na to w jakim stylu łatwiej jest Ci się odnaleźć. Styl kierowania zespołem ma fundamentalne znaczenie dla efektywności pracy, dlatego tak ważną kwestią są jest umiejętne zarządzanie.

 

Zacznij test ... [czytaj dalej]

Biblioteka biznesu. Recenzja książki: Zjedz tę żabę, Brian Tracy

Brian Tracy, Zjedz tę żabę. Recenzja książki

Książkę polecam osobom, które mają mnóstwo energii do tego by zmienić coś w swoim życiu lub osiągnąć coś, tylko nie bardzo wiedzą jak zabrać się "do rzeczy" i nie wychodzi im to. Innymi słowy - mają bardzo silną motywację, nie mają wiedzy na temat efektywnego działania. Piszę "bardzo silną" - ponieważ jest tu wiele narzędzi, które po prostu trzeba zacząć stosować, a do tego trzeba motywacji bardzo silnej, bo efekty natychmiast nie koniecznie muszą się pojawić.

Dlaczego strategie efektywności proponowane w książkach nie działają? Ponieważ ich autorzy zakładają, że wystarczy je zastosować, by odnieść sukces. Zapominają, że by stosować strategie trzeba mieć do tego motywację. Moje wrażenie jest takie, że autor ma nikłą wiedzę na temat procesów motywacyjnych, jeśli motywację czytelnikowi wykłada w następujący sposób: "Im większy potencjalnie korzystny wpływ wywrze dany czyn lub zachowanie na nasze życie, tym silniejsza powinna być motywacja, aby bezzwłocznie zabrać się do działania, gdy tylko sobie to uświadomimy."

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010
Kontakt                            Regulamin i Polityka Prywatności
Design: LUK | Powered by YASNE