rozwój zawodowy

3 SYGNAŁY, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE POWINIENEŚ ZMIENIĆ PRACĘ LUB ZMIENIĆ COŚ W PRACY!

Zmieniłeś pracę chociaż raz w życiu?
Może zmieniłeś trzy i więcej razy?
Być może pięć i więcej?
W życiu każdego z nas pojawia się taki moment, kiedy czuje, że...

... [czytaj dalej]

Coaching on-line "Work - Life Balance"

Serdecznie zapraszam na darmowy coaching on-line!

Wtorek 8 października, godz. 18.00-21.00
Temat: "SAMODYSCYPLINA I MOTYWACJA A WORK-LIFE BALANCE"

Jak skorzystać z konsultacji?
--> Wejść na stronę internetową projektu www.godnapraca.eu
--> zakładka ZAPYTAJ EKSPERTA
--> NA DOLE STRONY WPISUJEMY NICK (okienko pojawia się gdy konsultacje są aktywne)

Konsultacje mogą przybrać formę COACHINGU ON-LINE - wszystko zależy od Ciebie!!! - Jeśli zdecydujesz uczestniczyć się w nich regularnie i pracować nad swoim rozwojem osobistym razem z coachem.

http://www.godnapraca.eu/pl/zapytaj-eksperta

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego fanpage'a na facebooku! https://www.facebook.com/pages/Godna-praca-kluczem-do-sukcesu-firmy/5641...

Biblioteka biznesu. Recenzja książki: Zjedz tę żabę, Brian Tracy

Brian Tracy, Zjedz tę żabę. Recenzja książki

Książkę polecam osobom, które mają mnóstwo energii do tego by zmienić coś w swoim życiu lub osiągnąć coś, tylko nie bardzo wiedzą jak zabrać się "do rzeczy" i nie wychodzi im to. Innymi słowy - mają bardzo silną motywację, nie mają wiedzy na temat efektywnego działania. Piszę "bardzo silną" - ponieważ jest tu wiele narzędzi, które po prostu trzeba zacząć stosować, a do tego trzeba motywacji bardzo silnej, bo efekty natychmiast nie koniecznie muszą się pojawić.

Dlaczego strategie efektywności proponowane w książkach nie działają? Ponieważ ich autorzy zakładają, że wystarczy je zastosować, by odnieść sukces. Zapominają, że by stosować strategie trzeba mieć do tego motywację. Moje wrażenie jest takie, że autor ma nikłą wiedzę na temat procesów motywacyjnych, jeśli motywację czytelnikowi wykłada w następujący sposób: "Im większy potencjalnie korzystny wpływ wywrze dany czyn lub zachowanie na nasze życie, tym silniejsza powinna być motywacja, aby bezzwłocznie zabrać się do działania, gdy tylko sobie to uświadomimy."

... [czytaj dalej]

Test wiedzy o Asertywności i Proaktywności w budowaniu relacji partnerskiej

Pytań:11
Ilość dozwolonych prób:Bez ograniczeń
Dostępne:Bez ograniczenia
Próg zaliczenia:80 %
Nawigacja wstecz:Możliwa

Sprawdź swoją wiedzę na wesoło

P.S. I love you / P.S. Kocham Cię - test wiedzy o proaktywności i konstruktywnej krytyce w relacji partnerskiej w oparciu o urywki z filmu
Scena s filmu "P.S. I love you" *

Test opiera się między innymi na śmiesznych, ale i bardzo życiowych, przykładach ze scen filmów:
"P.S. I love you"* oraz "Gry małżeńskie".

W tym teście sprawdzisz poziom swojej wiedzy z zakresu asertywności i proaktywności i komunikacji w budowaniu relacji intymnych, partnerskich i przyjacielskich. 

Na test potrzebujesz około 40 minut...

Zacznij test ... [czytaj dalej]

Audiobook: Asertywność - co to jest i jakie są z niej korzyści

Audiobook nagrany formie dialogu

Pytania jednej z moich Klientek zaispirowały mnie do nagrania audiobooka, który może posłyżyć Ci do zgłębienia własnej wiedzy.
- Kasia przygotowała zestaw nurtujących ją pytań dotyczących asertywności. Pewnego dnia usiedliśmy przy mikrofonie i nagraliśmy naszą rozmowę. Konweresacja ta została podzielona na 8 części i dostarczy Ci sporą dawkę praktycznych wiadomości z przykładami z życia.

... [czytaj dalej]

Artykuł: Konstruktywna Krytyka - część II: technika Z-FUKO PZK

Poznaj techniki, dzięki którym pogłębisz relacje i zmienisz swoje otoczenie.

Technika konstruktywnej krytyki Z-FUKO PZK

Dobrze przeprowadzona konstruktywna krytyka buduje jeszcze głębszą więź i nić porozumienia z osobą krytykowaną. Efekt? Przyjemność z przebywania w towarzystwie tej osoby, efektywniejsza współpraca, a zatem i energia do dawania więcej z siebie - tej osobie, ale także w ogóle. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ każda ze stron konstruktywnej krytyki ma korzyści i nie ma strat. Ty, jako krytykujący, zyskujesz [....]

... [czytaj dalej]

Konstruktywna Krytyka - część I: czyli jak, mając dobre intencje, osiągnąć dobry efekt?

Poznaj zasady, dzięki którym będziesz się płynnie komunikować w najtrudniejszych sytuacjach.

Płynne i bezkonfliktowe porozumiewanie się nie tylko w przypadkach krytyki, ale także w najtrudniejszych sytuacjach interpersonalnych, jest podstawą budowania satysfakcjonujących i długotrwałych relacji - zarówno prywatnych jak i zawodowych. Dlaczego? Ponieważ taka jest natura człowieka, każdy z nas ma trochę inne potrzeby, przekonania, wartości. Z tego właśnie powodu zawsze będą pojawiać się sytuacje różnicy interesów. 

Znajomość poniższych zasad i najczęstszych uchybień jest fundamentem w stosowaniu konkretnych technik konstruktywnej krytyki - nawet jeśli opanujesz teorię, a będziesz popełniał poniższe błędy, nie osiągniesz pożądanych efektów. 

... [czytaj dalej]

Co to jest coaching (holistyczny, ICC)? Zobacz z różnych perspektyw

ICC coaching warszawaW coachingu odkrywasz swój indywidualizm i siłę wpływu na własne życie. Wypracowujesz najefektywniejsze dla Ciebie strategie działania. Wytyczasz unikalną drogę do realizacji celów i marzeń, Twoją drogę.

Pomyśl o słowach Oscara Wilda:

"Większość ludzi jest kopiami innych.
Ich myśli są czyimiś opiniami,
ich życie - mimikrą,
ich pasje - cytatami."

Jakie jest Twoje zdanie? 

... [czytaj dalej]

Jak nabywa się nowe kompetencje?

Proces skutecznego nabywania umiejętności nowychproces uczenia się kompetencji, umiejętności interpersonalne zachowań składa się z kilku etapów uczenia się.

Zaczyna się od tego, że nie wiemy czego nie umiemy (1) - nazywamy to nieświadomą niekompetencją.

Każdy z nas jest obserwatorem i widzi, że w jego otoczeniu znajdują się osoby, które potrafią coś, czego my sami nie potrafimy. Tak rodzi się (2) świadoma niekompetencja [...]

... [czytaj dalej]

Dlaczego wolimy wydać 30 tys. na auto niż na rozwój osobisty?

hierarchia potrzeb Maslowa, piramida Maslowa, Maslowa teoria potrzebOdpowiedź na to pytanie przyszła mi do głowy pod wpływem rozmowy z kolegą, który stwierdził, że z chęcią skorzysta z coachingu, ale za darmo. Zaczęliśmy dyskutować o stawkach za sesję, jakie są na rynku i tu kolejne rozczarowanie kolegi - "średnio 300 zł za sesję w life coachingu?!" - zapytał.

"No właśnie, jak to tak?"

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010
Kontakt                            Regulamin i Polityka Prywatności
Design: LUK | Powered by YASNE