W gruncie rzeczy nie liczy się, czego oczekujemy od życia, lecz czego ono oczekuje od Nas.Powinniśmy przestać zadawać sobie pytania o sens życia i zrozumieć, że to życie Nam zadaje pytania, codziennie, co godzina (...)Życie oznacza branie odpowiedzialności za szukanie prawidłowych odpowiedzi na stawiane przez nie problemy i wywiązywanie się z obowiązków, które stale przydziela każdej jednostce"
Coach jest kimś, kto mówi ci, czego nie chcesz słyszeć, widzi to, czego nie chcesz widzieć - po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być.
Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent - nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz - nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie - świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.
Boże, daj mi odwagę, bym zmieniał rzeczy, które zmienić mogę, spokój, bym godził się z rzeczami, których nie mogę zmienić oraz mądrość, bym potrafił je rozróżnić.
Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie...
Zasadą stania się zamożnym nie jest skupienie się na byciu bogatym. Zamiast tego należy skoncentrować się na pasjonującej i dającej przyjemność pracy. Bogactwo jest produktem ubocznym wykonywania ekscytującej pracy.
Ludzie zawsze obarczają okoliczności winą za to, kim są. A ja nie wierzę we wpływ okoliczności. Ci, którzy do czegoś dochodzą, wstają i szukają odpowiednich okoliczności, a jeśli ich nie znajdują, sami je tworzą.
Człowiek pozbawia się trzech czwartych swojego jestestwa, żeby upodobnić się do innych ludzi.
Zawsze chciałam być kimś. Szkoda tylko, że nie sprecyzowałam swojego pragnienia.
Jeśli ludzie wokół Ciebie naprawdę są negatywni, to zamiast ich małpować i czynić własne życie koszmarem, pilnuj własnego szczęścia, odmawiając pójścia w ich ślady.
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Dobrze jest mieć pieniądze i rzeczy, które można za te pieniądze kupić. Dobrze jest również od czasu do czasu upewnić się, czy nie zgubiliśmy rzeczy, których za pieniądze nie da się kupić.
Żeby mieć siłę do przetrwania w kryzysie, musisz mieć jakiś wyższy cel - marzenie większe niż tylko pieniądze i ich zarabianie.
Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to.
Karierę robi się z dwóch powodów - dla siebie i dla innych. Nawet, jeśli chcesz śpiewać, bo to kochasz, to i tak potrzebujesz kogoś, kto chciałby cię słuchać.
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni.
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Gdy praca, którą wykonujesz, nie daje ci radości, a tylko pieniądze, to jesteś śmiertelnie ubogi.
Nic tak firmy nie rozkręca jak rosnąca konkurencja.
Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt poza nami nie wie, co robimy.
Jeśli priorytety Klientów nie są naszymi priorytetami, nie mamy żadnych priorytetów.
Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my.
Zdolność uczenia się szybciej od swojej konkurencji może być jedyną długotrwałą przewagą, jaką nad nimi posiadasz.
Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.
Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje.
Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.
Każdy głupi potrafi zawierać transakcje handlowe, ale trzeba geniuszu, wiary i wytrwałości by stworzyć markę.
Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.
Lenistwo polega na tym, że człowiek odpoczywa, zanim się zmęczy.
Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.
Sztuka negocjacji. Wyjść z pełnymi garściami. Także.
Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!
Każdy głupi potrafi zawierać transakcje handlowe, ale trzeba geniuszu, wiary i wytrwałości by stworzyć markę.
Najnieszczęśliwszy człowiek na świecie to ten, który nigdy nie doświadczył żadnych niepowodzeń.
W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili.
1. Miej czas na Pracę, to cena sukcesu. 2. Miej czas na Myślenie, to źródło potęgi. 3. Miej czas na Zabawę, to sekret młodości. 4. Miej czas na Czytanie, to podstawa wiedzy. 5. Miej czas na Modlitwę, to zmywa pył ziemi z powiek. 6. Miej czas na Przyjaciół, to źródło radości. 7. Miej czas na Miłość, to sakrament życia. 8. Miej czas na Marzenia, to wznosi Twoją duszę do gwiazd. 9. Miej czas na Śmiech, to pieśń pomagająca znosić trudy życia. 10. Miej czas na Planowanie, to sekret umożliwiający znalezienie czasu na dziewięć pierwszych punktów.
Bacz na twoje myśli, albowiem te staną się słowami, Bacz na własne słowa, albowiem zmienią się w działanie, Bacz na to jak działasz, albowiem z działania rodzą się przyzwyczajenia, Bacz na twe przyzwyczajenia, albowiem tworzą twój charakter, Bacz na swój charakter, albowiem ten będzie twoim przeznaczeniem!
Nie mów, że coś ci się od świata należy. Świat nie jest ci nic winien - był tu przed Tobą.
Nie próbuj nigdy robić kogoś drugiego takim, jakim ty sam jesteś. Wiesz przecież dobrze - i Bóg również - że jeden egzemplarz z tego rodzaju wystarczy.
Jeśli zbudowałeś zamek w chmurach, twoja praca nie pójdzie na marne. Wybrałeś idealne miejsce - teraz musisz po prostu dobudować fundamenty.
Jeśli chodzi o popełnianie błędów i te chwilowe porażki, to jesteśmy w doborowym towarzystwie. Bo nie znam nikogo, kto mógłby nam zaimponować albo zainspirować w jakiś sposób, a kto sam nie odniósł WIELU porażek.
MIEĆ jest tylko o tyle istotne, o ile wzbogaca twoje BYĆ.
Każdy człowiek jest skończonym idiotą co najmniej przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, by nie przekraczać tego limitu.
Rozwój przywództwa sprowadza się w końcowym efekcie do rozwoju własnej osobowości.
Znacznie łatwiej jest przeszkolić ludzi w zakresie ekonomii, matematyki, geografii czy socjologii niż nauczyć ich praktycznej sprawności społecznej.
Menedżerowie, którzy nie posiądą odpowiednich kompetencji interpersonalnych, stanowić będą hamulec postępu, a drogę transformacji uczynią długą i wyboistą, zaś zarządzane przez nich firmy nie spełnią oczekiwań organizacji XXI wieku.
Najważniejszą rzeczą w porozumiewaniu się jest słyszeć to, czego nie powiedziano.
Życie stawia przed tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Doskonałość pojawia się wówczas, gdy spotykają się wielkie cele z daleko posuniętym pragmatyzmem.
© copyright 4GROW 2010
Kontakt                            Regulamin i Polityka Prywatności
Design: LUK | Powered by YASNE